ŽÍŽALICE

dřevěná hrací deska

Speciální barevné hadičky Vám umožní mezi stovkami kolíčků nakreslit obrázek, zobrazit nápis nebo jakoukoliv abstrakci. Pevnost hadičky a umístění kolíčků významným způsobem napomáhá zvýšení pohyblivosti rukou a zápěstí.


Certifikát Správná hračka

Označení „Správná hračka – vybráno odborníky“ (založeno 1994) je společným projektem Sdružení pro hračku a hru, Asociace hračka Unie výtvarných umělců ČR a Asociace předškolní výchovy. Cílem projektu je poskytnout rodičům i pedagogům vodítko při rozhodování o nákupu hraček, podpořit tvorbu a prodej správných hraček a jejich rozšiřování mezi dětskou populaci.

www.sdruzenihracky.cz

Certifikát CAPARD

Česká asociace pro aktivní rozvoj dětí (CAPARD) sdružuje odbornou i laickou veřejnost za účelem šíření dostupných vědeckých informací v oblasti správného fyziologického vývoje dětí (dětského mozku). Podílíme se na rozvoji různorodých aktivit vedoucích k povzbuzování a podpoře plného rozvoje vrozeného dětského potenciálu.

www.capard.czPraktické rady

  1. Váha jedné desky je cca 3 kg, je proto nutné zvolit vhodné kotvení do zdi s ohledem na tloušťku zdi a materiál, ze kterého je zeď postavena (hmoždinky nebo i chemické kotvení). Z tohoto důvodu NEJSOU kotvící prvky součástí desky.
  2. Desky jsou určeny pro použití výhradně v interiéru při zachování optimální vzdušné vlhkosti a pokojové teploty.
  3. Desky se k sobě montují „na sraz“, tj. do těsné blízkosti, aby tak zůstala zachována rozteč mezi kolíčky i na okrajích.
  4. Výrobce doporučuje instalovat každou desku na všechny 4 body.
  5. Stěna, na kterou Žížalici umístíte, by měla být bez boulí a hrbolů, tj. rovná a rozhodně suchá.
  6. Pro lepší zachování návaznosti jednotlivých desek jsou z boku desky vždy 2 otvory, do kterých se zastrčí nábytkářský kolíček a vsadí se druhou polovinou i do otvoru, který je na desce v bezprostřední blízkosti. Nábytkářské kolíčky jsou součástí balení každé desky. Pokud je vaše zeď zcela rovná, není podmínkou instalovat tyto kolíčky.
Hrací deska je určena pro děti od 3 let bez horní věkové hranice :-)

ŽÍŽALICE je nenáročná na prostor; je možno ji skládat ze čtverců 506 x 506 mm do libovolně velké plochy na zeď. K připevnění na zeď jsou určeny 4 předvrtané otvory v desce. Součástí základní nabídky je 8,2 m barevných proplétacích hadiček v různých délkách. Box na uložení hadiček a hadičky samotné jsou možné dokoupit v libovolném množství.

Použité materiály jsou v té nejvyšší možné kvalitě a odpovídají normě EN 71.

Hrací deska je bezúdržbová, gumové hadičky je možné v případě potřeby mýt v myčce.

Deska je určena výhradně pro interiérové použití, při zachování optimální vlhkosti a teploty +/- 18 °C.

Hračka je nevhodná pro venkovní použití.

Hračka je zaregistrována u Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze.

Věříme, že čas strávený s Žížalicí přinese nejen chvíle radosti, ale také překvapivých uměleckých výtvorů Vašich dětí a dalších členů rodiny.

Míša Drahoňovská